Borac otvorio proljece minimalnim porazom

• 25/03/2018
  • Comments Off on Borac otvorio proljece minimalnim porazom

Screenshot_20180325-220952
Borac bez srece na otvoru prvenstva Oberliga A porazen minimalnim rezultatom
Izabranici Subica prikazali su i pored poraza da sigurno u prolecnem dijelu ocekuju dobre rezultate .
Domacin je izasao u sastavu Stojicic,Dimitrijevic,Vela,Tesic,Dzanic,Pavlovic,Stagarevic,Stanisavljev,Miladinovic,Mitrovic,Vracar. Prvo poluvrijeme pripalo je crveno/plavim  , najbolju priliku u prvom poluvremenu porpustio je mladi Vracar kada se nasao sam ispred golmana Stefana Benedis koji odlicno postavljen Vracar traljavim sutem neprecizan.
Drugo poluvrijeme indeticna igra iz prvog poluvremena domaci su napadali iz polukontri i kontri . u 50 minutu najvisi u skoku bio Tomas  Baher koji trese mrezu Borca ali u stilu Maradone rukom salje loptu u mrezu gdje je glavni arbitar Kristofer-Johanes Stolverk bez greske delio pravdu . Ipak u 57 minutu lopta nesretno zavrsava u merzi Stojicica Martin Grujic postize pogodak koja je ujedno i druga prilika gostujucih igraca . Subic je tada izvriso prvu izmenu Stupar ulazi umjesto Stanisavljeva te i drugu zamjenu u 70 minutu Jambang ulazi umjesto Vele . Znatna promjena na terenu Borac je i dalje imao terensku inicijativu vec u 76 minutu Vracar ponovo dolazi u situaciju sam isperd Benedisa ali lopta bjezi mladom napadacu. Da je Borac sigurno barem minimalno zasluzio bod u 85 minutu ponovo je sedamensto gosinjak  Borca dobio pravu loptu i ponovo se nasao isperd gostujuceg golmana oklevajuci sut je zavrsio pored desne sative . Borac moze da zali na neiskoristenim prilikama . Subic je rekao da je zadovoljan zalagenjem igraca i borbenoscu i da ih sigurno ceka lijepo proljece . Nazalost Subic nije mogao da racuna na veliko pojacanje Mladena Bozilovic koji je odsutan radi privatnih obaveza takodje Subic nije mogao da racuna na stopera Golubovica koji je takodje opravdano odustan . Sigurno je ovo veliki peh za crveno/plave ali Subic vjeruje u dobre rezultate i vec od sutra priprema ekipu za narednu utakmicu zaostalu protiv SV Schwechat koja ce se odigrati 31. Marta na stadionu Wasserpark WAT-21
Za Borac nastupali :
Dragan Stojicic (k), Nikola Dimitrijevic, Dusan Tesic, Djordje Vela (od 70 Jusuf Jambang), Jasmin Dzanic, Lazar Pavlovic, Aleksandar Stagarevic, Marko Miladinovic, Erik Stanisavljev (od 57 Vladimir Stupar), Vuk Mitrovic, Zeljko Vracar

Mladi Borcevci  do 23 godine Oberliga  u-23 krenuli su sa bodom odigravsi takodje protiv MAC u-23 1:1 (0:0)
Iako je su Borcevci poveli od 52 minuta golom Cvijetin Smiljic u 78 minutu Aleksandar Ribis sa bijele tacke dovodi do izjednacenja koji je ujedno i konacan ishod FK Borac Vienna u-23 : MAC u-23 1:1 (0:0)