• By admin
  • 11/03/2018
  • Comments Off on Borac peticom ispratio FC Cosmos

28939367_1825263290830991_687275338_o
Fudbaleri Borca plasirali su se u cetvrtfinale ASG klasen-kup Beckog fudbalskog saveza.
FC Cosmos Vienna : FK Borac Vienna 1:5 (0:0) 3x Mladen Bozilovic, Lazar Pavlovic, Zeljko Vracar
Ocekivano kako su nagovestili u Borcu nadali su se prolazu, ekipa odlicno radi stime i rezultati su vidljivi .
U prvom poluvremenu moze se reci domacin se branio igralo se na polovini protivnika , iako je prvo poluvrijeme zavrseno bez golova Borac je dominirao na svim poljima. U prvom poluvremenu prinudno je izvresena prva izmena laksom povredom kolena Stefan Lazicic morao je da u 39 napusti teren umesto njega usao je mladi Zeljko Vracar.
Goleada Borca u poslednjih 30 minuta resila je pobjednika
Domacin je u 50 minutu ipak dosao do prednosti od 1:0 Patrick Fizek pogadja iz slobodnog udarca.
Druga izmena u Borcu sudeci po rezultatu imala je veliki doprinos, igru napusta Aleksandar Stagarevic umesto njega ulazi Djordje Vela. Mladen Bozilovic u 59 minutu probija odbranu domacina i matira Thomasa Thallingera za poravnanje . Samo minut je trebalo da Bozilovic prelijepim drugim pogodkom dovede crveno/plave u prednost od 1:2.
U 65 minutu jedan od boljih na terenu Lazar Pavlovic sa 20 metera gadja nebranjeni ugao za 1:3.
Trecu izmenu zeleni teren napustio je Jusuf Jambang umesto njega ulazi Erik Stanisavljev .Debi bivesg kapitena Borca Stanisavljev koji je pre godinu dana otisao za Svajcarsku ponovo je obukao crveno/plave boje .
Domaci su pokusali u dva navrata da smanje prednost ali odbrana Borca koju su predvodili Jasmin Dzanic , Nikola Golubovic, Marko Miladinovic i Nikola Dimitrijevic bila je zadnja stanica za protivnika .
Zeljko Vracar u 75 minutu pogadja za 1:4 ali liniski sudija podigao je zastavicu . Odlicnu akciju u 81 minutu predvodio je kako su ga nazvali brzi gonzales Vuk Mitrovic poveo je loptu sa centra i levom stranom pretekao je sve sto je ispred njega nalazilo nesebicnost igraca je najveca vrlina prelepa asistencija za Borcevo najvece pojacanje u Zimskom prelaznom roku Bozilovic pogadja svojim prvim Hettrikom 1:4.Poslednji minuti igre takodje su pripali gostima Vracar se ipak upisuje u strijelce u 87 minutu prelijepim slobodnim udarcem skinuo je 90tku za konacnih 1:5
Borac je sa ovom utakmicom ujedno odigrao i poslednji test pred prvenstvo koje pocinje 18.Marta kada im dolazi sestoplasirana ekipa SV Schwechat . U Borcu se nadaju lijepom proljecu Uprava i strucni stab su zadovoljni dosadasnim ucinkom i nadaju se jos boljim rezultatima .
Za Borac nastupali ; Dragan Stojicic (K), Nikola Golubovic, Jasmin Dzanic, Jusuf Jambang (od 66 Erik Stanisavljev), Nikola Dimitrijevic, Lazar Pavlovic, Aleksandar Stagarevic (od 50 Djordje Vela),Marko Miladinovic, Mladen Bozilovic, Vuk Mitrovic, Stefan Lazicic (od 39 Zeljko Vracar),