Borac u polufinalu ASG Kup

• By admin
  • 27/04/2018
  • Comments Off on Borac u polufinalu ASG Kup

Boskovicih 11 preporodili Borac  u cetvrtfinalu savladali su Grasshoppers West-Wien posle izvodjenja jedanesteraca p4:5 2:2 (1:1)
Borac uprkos losim rezultatima u Oberligi A odlicno odradjuje posao u ASG Kupu Beckog fudbalskog saveza na koje imaju pravo da igraju ekipe 2 Landeslige , Oberlige , 1 Klase i 2 Klase .
Prvi pogodak su ipak domaci postigli u 15 minutu igre , radost je ipak samo kratko trajala Mladen Bozilovic odlicno se ubacio po desnoj strani i  pronasao Goran Subic  na  drugoj sativi  koji pogadja za izjadnacenje. Borac je bio dominantni ali nereseno je zavrseno prvo poluvrijeme .
U samom startu drugog poluvremena crveno/plavi agresivni u napadu ponovo je Bozilovic u 49 minutu asistirao za Subica koji odlicno prolazi odbranbenog igraca te sa ivice sesnaesterca matira Adama Horvat .
Od 78 minute Borac ostaje bez desnog beka Jasmina Dzanic , glavni arbitar meca Miralem Golac pokazuje drugi zuti/crveni karton . Boskovic ukazuje priliku ujedno i takticku zamjenu umjesto Subica ulazi Zeljko Vracar .
Pritisak domacih sa igracem vise ipak je u 92 minutu isoristio Mario Brisko na gresku odbrane Borca te donio Grasshoppersu jedanesterce .
Borac je bio smireniji i sigurni izvodjac sa bijele tacke tako da su svih 5 igraca bili sigurni pucali su Miroslav Vlajic , Mladen Bozilovic , Marko Miladinovic , Mesed Beganovic i Slavisa Rosic
neprecizan je bio Bernhard Schmidt
Grasshoppers West-Wien : FK Borac Vienna
p. 4:5 2:2 (1:1)
Jedan lijep gest gdje su Borcevci inali podrsku sa tribina gdje su navijaci FC Polska podrzavali crveno/plave te na kraju utakmice aplaudirali na pokazanoj utakmici.
Za Borac nastupali
Zaric Milorad, Nikola Dimitrijevic, Mersed Beganovic, Marko Miladinovic, Erik Stanisavljev, Miroslav Vlajic , Slavisa Rosic, Mitrovic Vuk, Bozilovic Mladen, Subic Goran (od 78 Vracar Zeljko)
Ekipe koje su izborile plasman u polufinale ASG Kupa su FC Polska , Stadlau 1b , FK Borac , RSV Post .

Trener Boskovic vec se okrece novom izazovu u nedelju Borac docekuje  Ober St.Veit